| Raam | HPA Advanced Hydroform, ATG, ETC 4-Link, Air/Coil Tagumine amort Mount Flip-Chip, ISCG Mount, AXH, 170mm travel |
|---|---|
| Suurus | 29: M, L, XL, XXL |
| Kahvel | DVO Onyx 38 D3, LSC/LSR, Tapered, 15x110mm, 170mm |
| Tagumine amort | DVO Topaz D2, 230x65mm, LSR & Bladder Adjust, T3 Compression Switch |
| Tagumine amort hardware | Top: 40x8mm, Bottom: 28x8mm (20x8mm Coil option) |
| Pidurid | Magura MT5, Hydr. Disc Brake (203/180) |
| Tagavahetaja | Sram GX Eagle™, 12-Speed |
| Lingid | Sram NX Eagle™ Trigger |
| Keskjooks | Sram DUB MTB, 92mm Pressfit |
| Vändad | Sram GX Eagle™ Boost DUB, 30T |
| Kassett | Sram PG-1230 Eagle™, 11-50T |
| Kett | Sram SX Eagle™ |
| Kett guide | MRP 1X Kett Guide |
| Kaelakausid | ACROS Integrated, Top 1 1/8″, Bottom 1 1/2″, Fiber Inserts for Angle Adjustment |
| Lenksupikendus | Newmen Evolution 318.4, 31.8mm |
| Lenks | Newmen Evolution SL 318.40, 800mm |
| Käepidemed | ACID Disrupt, Soft Compound |
| Jooksud | Newmen Performance 30 base/base, 28/28 Spokes, 15x110mm/12x148mm, Tubeless Ready |
| Esiratas | Maxxis Assegai, MaxxTerra/EXO+, Tubeless Ready, 2.5 WT |
| Tagaratas | Maxxis Minion DHR II, MaxxTerra/EXO+, Tubeless Ready, 2.4 WT |
| Sadul | ACID Nuance Lite |
| Sadulapoststik | CUBE Dropper Post, Lenks Lever, Internal Cable Routing, 31.6mm |
| Värv | inkgrey´n´glossy |
| Kaal | 16,1 kg |
| Tootekood | 838100 |
| Srp* | 3399 EUR |