| Raam | C:68X® Monocoque Advanced Twin Mold Technology, ISCG05, Boost 148, UDH™, 140mm travel |
|---|---|
| Suurus | 29: S, M, L, XL |
| Kahvel | RockShox Pike Select+, Charger 3.1 RC2, Tapered, 15x110mm, 140mm |
| Tagumine amort | RockShox Deluxe Select+ RT, 185×52.5mm |
| Tagumine amort hardware | Top: 54mm Trunnion Mount, Bottom: 22.2x8mm |
| Pidurid | Magura MT5, Hydr. Disc Brake (203/180) |
| Tagavahetaja | Sram GX Eagle AXS™ Transmission, 12-Speed, Electronic Shifting System |
| Lingid | Sram AXS™ Pod Controller |
| Keskjooks | Sram DUB MTB Wide, 73mm BSA |
| Vändad | Sram X0 Eagle™ Transmission, 30T |
| Kassett | Sram XS-1275, 10-52T |
| Kett | Sram GX Eagle™ Transmission |
| Kett guide | MRP 1X Kett Guide |
| Kaelakausid | ACROS AZF-675, ICR (Integrated Cable Routing), Top Zero-Stack 1 1/2″ (ZS 56mm), Bottom Zero-Stack 1 1/2″ (ZS 56mm), Fiber Inserts for Angle Adjustment |
| Integrated bar/ stem | CUBE Stereo Carbon Cockpit System |
| Käepidemed | SDG Thrice |
| Jooksud | Newmen Beskar 30 light/base, 28/28 Spokes, 15x110mm/12x148mm, Tubeless Ready |
| Esiratas | Schwalbe Nobby Nic, Super Ground, Addix Soft, Kevlar, 2.4 |
| Tagaratas | Schwalbe Wicked Will, Super Ground, Addix Speedgrip, Kevlar, 2.4 |
| Sadul | SDG Bel Air V3 Lux Alloy |
| Sadulapoststik | SDG Tellis, Lenks Lever, Internal Cable Routing |
| Lisad | Schwalbe Aerothan Inner Tubes, ACID Downtube Storage Bag & HUSK24 Multi Tool |
| Värv | liquidviolet´n´black |
| Kaal | 12,4 kg |
| Tootekood | 836300 |
| Srp* | 5799 EUR |