| Raam | C:68X® Monocoque Advanced Twin Mold Technology, Air/Coil Tagumine amort Mount Flip-Chip, ISCG, Boost148, UDH™, 170mm travel |
|---|---|
| Suurus | 29: M, L, XL, XXL |
| Kahvel | RockShox ZEB Select+ Charger 3.1 RC2, Tapered, 15x110mm, 170mm |
| Tagumine amort | RockShox Vivid Select+, 230x65mm, Open Compression, Rebound & Hydr. Bottom Out Adjust |
| Tagumine amort hardware | Top: 40x8mm, Bottom: 22.2x8mm |
| Pidurid | Hayes Dominion A4, Hydr. Disc Brake (203/180) |
| Tagavahetaja | Sram X0 Eagle AXS™ Transmission, 12-Speed, Electronic Shifting System |
| Lingid | Sram AXS™ Pod Controller |
| Keskjooks | Sram DUB MTB Wide, 73mm BSA |
| Vändad | Sram X0 Eagle™ Transmission DUB, 30T |
| Kassett | Sram XS-1275, 10-52T |
| Kett | Sram GX Eagle™ Transmission |
| Kett guide | MRP SXg Kett Guide |
| Kaelakausid | ACROS AZF-675, ICR (Integrated Cable Routing), Top Zero-Stack 1 1/2″ (ZS 56mm), Bottom Zero-Stack 1 1/2″ (ZS 56mm), Fiber Inserts for Angle Adjustment |
| Lenksupikendus | CUBE Stereo Stem w/ Cable Routing |
| Lenks | Newmen Evolution SL 318.40, 800mm |
| Käepidemed | SDG Thrice |
| Jooksud | Newmen Beskar 30 light/base, 28/28 Spokes, 15x110mm/12x148mm, Tubeless Ready |
| Esiratas | Maxxis Assegai, MaxxTerra/EXO+, Tubeless Ready, 2.5 WT |
| Tagaratas | Maxxis Minion DHR II, MaxxTerra/EXO+, Tubeless Ready, 2.4 WT |
| Sadul | SDG Bel Air V3 Lux Alloy |
| Sadulapoststik | SDG Tellis V2, Lenks Lever, Internal Cable Routing, 31.6mm |
| Lisad | Schwalbe Aerothan™ Inner Tubes |
| Värv | dustyolive´n´gold |
| Kaal | 14,6 kg |
| Tootekood | 838300 |
| Srp* | 5999 EUR |