| Raam | C:68X® Monocoque Advanced Twin Mold Technology, Boost 12x148mm, Full Internal Cable Routing, Dropper Post ready, UDH™ |
|---|---|
| Suurus | 29: S, M, L, XL |
| Kahvel | Fox 32 SC Float Factory Grip SL, 2-Position Remote, Tapered, 15x110mm, 100mm, Kashima Coated |
| Pidurid | Shimano XTR BR-M9200, Hydr. Disc Brake (180/160) |
| Tagavahetaja | Shimano XTR Di2 RD-M9250-SGS, 12-Speed, Electronic Shifting System |
| Lingid | Shimano XTR Di2 SW-M9250-I, Direct Attach |
| Keskjooks | e*thirteen BB20, 92mm Pressfit |
| Vändad | e*thirteen Helix Race Carbon, 32T |
| Kassett | Shimano XTR CS-M9200, 9-45T |
| Kett | Shimano CN-M9100 |
| Kaelakausid | ACROS AZF-675, ICR (Integrated Cable Routing), Top Zero-Stack 1 1/2″ (ZS 56mm), Bottom Zero-Stack 1 1/2″ (ZS 56mm), Fiber Inserts for Angle Adjustment |
| Integrated bar/ stem | CUBE Phenix Carbon Cockpit System |
| Käepidemed | ACID React Pro |
| Jooksud | Newmen Phase 30 light/light VONOA Carbon, 24/24 Carbon Spokes, 15x110mm/12x148mm, Tubeless Ready |
| Esiratas | Schwalbe Racing Ray, Super Race, Addix Speed, Kevlar, 2.35 |
| Tagaratas | Schwalbe Racing Ralph, Super Race, Addix Speed, Kevlar, 2.35 |
| Sadul | ACID Nuance SLT X, Carbon |
| Sadulapoststik | Newmen Advanced Custom, Carbon, 27.2mm |
| Lisad | Schwalbe Aerothan™ Inner Tubes w/ ClikValve |
| Värv | teamline |
| Kaal | 8,7 kg |
| Tootekood | 145700 |