| Raam | C:62® Monocoque Advanced Twin Mold Technology, 2-Bolt ISCG05, Boost 148, UDH™ |
|---|---|
| Suurus | 29: S, M, L, XL |
| Kahvel | Fox 34 Float Rhythm GRIP, Tapered, 15x110mm, 130mm |
| Tagumine amort | Fox Float, 190x45mm, Open/Firm Mode |
| Tagumine amort hardware | Top: 40x8mm, Bottom: 22.2x8mm |
| Pidurid | Shimano XT BR-M8120/8100, Hydr. Disc Brake (203/180) |
| Tagavahetaja | Shimano XT RD-M8100-SGS, ShadowPlus, 12-Speed |
| Lingid | Shimano XT SL-M8100-IR, Direct Attach |
| Keskjooks | Shimano BB-MT501, 68mm BSA |
| Vändad | Shimano XT FC-M8100, Boost, 30T |
| Kassett | Shimano SLX CS-M7100, 10-51T |
| Kett | Shimano CN-M6100 |
| Kaelakausid | ACROS AZF-675, ICR (Integrated Cable Routing), Top Zero-Stack 1 1/2″ (ZS 56mm), Bottom Zero-Stack 1 1/2″ (ZS 56mm), Fiber Inserts for Angle Adjustment |
| Lenksupikendus | CUBE Stereo Stem w/ Cable Routing |
| Lenks | CUBE Rise Trail Bar, 760mm |
| Käepidemed | ACID Disrupt, Soft Compound |
| Jooksud | Newmen Beskar 30 light/base, 28/28 Spokes, 15x110mm/12x148mm, Tubeless Ready |
| Kummid | Maxxis Forekaster, MaxxTerra/EXO, Tubeless Ready, 2.4 WT |
| Sadul | ACID Nuance Lite |
| Sadulapoststik | CUBE Dropper Post, Lenks Lever, Internal Cable Routing, 30.9mm |
| Värv | dustyolive´n´gold |
| Kaal | 13,4 kg |
| Tootekood | 835300 |
| Srp* | 3699 EUR |