| Raam | Aluminium Superlite Trekking Sport, Flat Mount Disc, 12x142mm, AXH |
|---|---|
| Suurus | Trapeze: 47cm, 50cm, 53cm |
| Kahvel | CUBE TS Disc, Full Carbon, Taper, Flat Mount, 12x100mm |
| Pidurid | Tektro HD-R280, Hydr. Disc, Flat Mount (160/160) |
| Tagavahetaja | Shimano Cues RD-U4000-GS, 9-Speed |
| Lingid | Shimano Cues SL-U4010- Rapidfire-Plus |
| Keskjooks | Shimano BB-RS500PB, Pressfit |
| Vändad | ACID Gravel Pro, 40T |
| Kassett | Shimano Cues CS-LG300, 11-46T |
| Kett | KMC xGlide |
| Kaelakausid | VP Z-t, Top Zero-Stack 1 1/8″ (OD 44mm), Bottom Integrated 1 1/4″ |
| Lenksupikendus | CUBE Performance Stem SLX, 31.8mm |
| Lenks | CUBE Flat Race Bar, 660mm |
| Käepidemed | ACID Travel |
| Jooksud | ACID RA 2.3 Aero Disc |
| Kummid | Schwalbe G-One Comp, ActiveL, 40-622 |
| Sadul | ACID Nuance Lite |
| Sadulapoststik | CUBE Performance Post, 27.2mm |
| Pedaalid | ACID PP Trekking |
| Front light | ACID PRO-D 100 |
| Rear light | ACID Mudguard Rear Light PRO-D, 6V, AC |
| Kickstand | ACID FM Pure Kickstand |
| Mudguards | ACID 50 BB-Mount |
| Kell | Knog Oi |
| Carrier | ACID Semi-Integrated Carrier, ACID RILink Adapter Compatible |
| Värv | grey´n´chrome |
| Kaal | 12,6 kg |
| Tootekood | 156211 |