| Raam | C:62® Monocoque Advanced Twin Mold Technology, 2-Bolt ISCG05, Boost 148, UDH™ |
|---|---|
| Suurus | 29: S, M, L, XL |
| Kahvel | RockShox Pike Select+, Charger 3.1 RC2, Tapered, 15x110mm, 130mm |
| Tagumine amort | RockShox Deluxe Select+ RT, 190x45mm |
| Tagumine amort hardware | Top: 40x8mm, Bottom: 22.2x8mm |
| Pidurid | Magura MT Thirty, Front 4-Piston/Rear 4-Piston, Hydr. Disc Brake (180/180) |
| Tagavahetaja | Sram X0 Eagle AXS™ Transmission, 12-Speed, Electronic Shifting System |
| Lingid | Sram AXS™ Pod Controller |
| Keskjooks | Sram DUB MTB Wide, 73mm BSA |
| Vändad | Sram X0 Eagle™ Transmission, 30T |
| Kassett | Sram XS-1275, 10-52T |
| Kett | Sram GX Eagle™ Transmission |
| Kaelakausid | ACROS AZF-675, ICR (Integrated Cable Routing), Top Zero-Stack 1 1/2″ (ZS 56mm), Bottom Zero-Stack 1 1/2″ (ZS 56mm), Fiber Inserts for Angle Adjustment |
| Lenksupikendus | CUBE Stereo Stem w/ Cable Routing |
| Lenks | CUBE Rise Trail Bar, 760mm |
| Käepidemed | ACID Disrupt, Soft Compound |
| Jooksud | Newmen Beskar 30 light/light, 28/28 Spokes, 15x110mm/12x148mm, Tubeless Ready |
| Esiratas | Schwalbe Nobby Nic, Super Ground, Addix Speedgrip, Kevlar, 2.4 |
| Tagaratas | Schwalbe Wicked Will, Super Ground, Addix Speedgrip, Kevlar, 2.4 |
| Sadul | ACID Nuance Lite |
| Sadulapoststik | CUBE Dropper Post, Lenks Lever, Internal Cable Routing, 30.9mm |
| Värv | blackline |
| Kaal | 12,6 kg |
| Tootekood | 835400 |
| Srp* | 4699 EUR |