| Raam | Aluminium Lite, Trail Motion Geometry, AMF, Internal Cable Routing, Tapered Headtube, ISCG05, Boost 148, UDH™ |
|---|---|
| Suurus | 27.5: XS, S // 29: M, L, XL |
| Kahvel | Marzocchi Bomber Z2, Sweep Adjust, 140mm |
| Pidurid | Shimano BR-MT520, Hydr. Disc Brake (203/180) |
| Tagavahetaja | Shimano Deore RD-M6100-SGS, ShadowPlus, 12-Speed |
| Lingid | Shimano Deore SL-M6100, Rapidfire-Plus |
| Keskjooks | Prowheel BSA PW-MB68 |
| Vändad | Shimano FC-MT511, 32T, Boost |
| Kassett | Shimano Deore CS-M6100, 10-51T |
| Kett | KMC X12 |
| Kett guide | e*thirteen Vario Upper |
| Kaelakausid | VP Integrated, Top 1 1/8″, Bottom 1 1/2″ |
| Lenksupikendus | Newmen Evolution 318.4, 31.8mm |
| Lenks | Newmen Evolution SL 318.25, 780mm |
| Käepidemed | ACID Disrupt, Soft Compound |
| Jooksud | Newmen Performance 30 light/base, 28/28 Spokes, 15x110mm / 12x148mm, Tubeless Ready |
| Esiratas | Conti Kryptotal Front, Enduro Soft, Tubeless Ready, 2.4 |
| Tagaratas | Conti Kryptotal Rear, Enduro Soft, Tubeless Ready, 2.4 |
| Sadul | ACID Venec Lite |
| Sadulapoststik | CUBE Dropper Post, Lenks Lever, Internal Cable Routing, 30.9mm |
| Värv | blueviolet´n´black |
| Kaal | 14,5 kg |
| Tootekood | 144200 |