| Raam | Aluminium Lite, AMF, Double Butted, Internal Cable Routing, Tapered Head Tube, Flat Mount Brake, SIC Mount, FM Kickstand Mount |
|---|---|
| Suurus | Suurused Split: 27.5: XS, S // 29: M, L, XL, XXL |
| Kahvel | RockShox Judy Silver TK AIR, 100mm, PopLoc |
| Pidurid | Shimano BR-MT410, Hydr. Disc Brake (180/160) |
| Tagavahetaja | Shimano XT RD-M8100-SGS, ShadowPlus, 12-Speed |
| Lingid | Shimano XT SL-M8100 |
| Keskjooks | Prowheel BSA PW-MB68 |
| Vändad | Shimano FC-MT511, 32T, Boost |
| Kassett | Shimano Deore CS-M6100, 10-51T |
| Kett | KMC X12 |
| Kaelakausid | CUBE FPH868, Semi-Integrated |
| Lenksupikendus | CUBE Performance Stem SLX, FPI-Link, 31.8mm |
| Lenks | CUBE Rise Trail Bar, 680mm |
| Käepidemed | ACID Icon |
| Pöiad | ACID EX25, 32H, Disc, Tubeless Ready |
| Esirumm | Shimano HB-QC300, QR, Centerlock |
| Tagarumm | Shimano FH-QC500-MS, QR, Centerlock |
| Kummid | Schwalbe Racing Ralph, Addix Performance, Kevlar, 2.25 |
| Sadul | ACID Venec Lite |
| Sadulapoststik | CUBE Performance Post, 27.2mm |
| Pedaalid | ACID PP MTB |
| Värv | goblin´n´black |
| Kaal | 13,6 kg |
| Tootekood | 143110 |