| Raam | C:68X® Monocoque Advanced Twin Mold Technology, FSP 4-Link, Boost 148, UDH™ |
|---|---|
| Suurus | 29: S, M, L, XL |
| Kahvel | RockShox SID SL Ultimate, Tapered, 15x110mm, 110mm, TwistLoc |
| Tagumine amort | RockShox SID Luxe Ultimate RLR, 190x40mm, TwistLoc |
| Tagumine amort hardware | Front: 26x8mm, Rear: 30x8mm |
| Pidurid | Sram Level Ultimate, Hydr. Disc Brake (180/160) |
| Tagavahetaja | Sram XX SL Eagle AXS™ Transmission, 12-Speed, Electronic Shifting System |
| Lingid | Sram AXS™ Pod Ultimate Controller |
| Keskjooks | Sram DUB MTB, 92mm Pressfit |
| Vändad | Sram XX SL Eagle™ Transmission, Carbon, 32T |
| Kassett | Sram XX SL Eagle™ Transmission XS-1299, 10-52T |
| Kett | Sram XX SL Eagle™ Transmission |
| Kaelakausid | ACROS Integrated, Top 1 1/8″, Bottom 1 1/2″, Fiber Inserts for Angle Adjustment |
| Lenksupikendus | Newmen Evolution SL 318.2, 31.8mm |
| Lenks | Newmen Advanced SL 318.0, Carbon, 740mm |
| Käepidemed | RockShox TwistLoc w/ fixed right grip |
| Jooksud | Newmen Phase 30 light/light VONOA Carbon, 24/24 Carbon Spokes, 15x110mm/12x148mm, Tubeless Ready |
| Esiratas | Schwalbe Racing Ray, Super Race, Addix Speed, Kevlar, 2.35 |
| Tagaratas | Schwalbe Racing Ralph, Super Race, Addix Speed, Kevlar, 2.35 |
| Sadul | ACID Nuance SLT X Carbon |
| Sadulapoststik | Fox Transfer Factory 30.9mm, Kashima Coated |
| Lisad | Schwalbe Aerothan™ Inner Tubes |
| Värv | liquid lava´n´black |
| Kaal | 10,2 kg |
| Tootekood | 833300 |
| Srp* | 8999 EUR |