| Raam | C:62® Monocoque Advanced Twin Mold Technology, Boost 12x148mm, Full Internal Cable Routing, Dropper Post ready, UDH™ |
|---|---|
| Suurus | 29: S, M, L, XL, XXL |
| Kahvel | RockShox SID SL Base, Tapered, 15x110mm, 100mm, OneLoc |
| Pidurid | Shimano XT BR-M8100, Hydr. Disc Brake (180/160) |
| Tagavahetaja | Shimano XT RD-M8100-SGS, ShadowPlus, 12-Speed |
| Lingid | Shimano XT SL-M8100-IR, Direct Attach |
| Keskjooks | Shimano BB-MT500PA, 92mm Pressfit |
| Vändad | Shimano FC-MT611, 32T, Boost |
| Kassett | Shimano Deore CS-M6100, 10-51T |
| Kett | Shimano CN-M6100 |
| Kaelakausid | ACROS AZF-675, ICR (Integrated Cable Routing), Top Zero-Stack 1 1/2″ (ZS 56mm), Bottom Zero-Stack 1 1/2″ (ZS 56mm), Fiber Inserts for Angle Adjustment |
| Lenksupikendus | Newmen Evolution 318.4, 31.8mm |
| Lenks | Newmen Evolution SL 318.10, 760mm |
| Käepidemed | ACID React Pro |
| Jooksud | Newmen Performance 30 light/light, 28/28 Spokes, 15x110mm/12x148mm, Tubeless Ready |
| Esiratas | Schwalbe Racing Ray, Addix Performance, Kevlar, 2.25 |
| Tagaratas | Schwalbe Racing Ralph, Addix Performance, Kevlar, 2.25 |
| Sadul | ACID Nuance Lite |
| Sadulapoststik | Newmen Evolution, 27.2mm |
| Värv | blackline |
| Kaal | 10,7 kg |
| Tootekood | 145200 |