| Raam | C:62® Monocoque Advanced Twin Mold Technology, Boost 12x148mm, Full Internal Cable Routing, Dropper Post ready, UDH™ |
|---|---|
| Suurus | Suurused Split: 27.5: XS // 29: S |
| Kahvel | SR Suntour Raidon 32 Air, Boost, 100mm, Remote Lockout |
| Pidurid | Magura MT Thirty, Hydr. Disc Brake (160/160) |
| Tagavahetaja | Sram NX Eagle™, 12-Speed |
| Lingid | Sram NX Eagle™ Trigger |
| Keskjooks | Sram DUB MTB, 92mm Pressfit |
| Vändad | Sram NX Eagle™ DUB, Boost, 32T |
| Kassett | Sram PG-1230 Eagle™, 11-50T |
| Kett | Sram SX Eagle™ |
| Kaelakausid | ACROS 1 1/2″ Integrated, ICR (Integrated Cable Routing) |
| Lenksupikendus | CUBE Performance CPS-Race, FPI-Link, 31.8mm |
| Lenks | CUBE Flat Race Bar Pro, 720mm |
| Käepidemed | ACID React Pro |
| Jooksud | Newmen Performance 30 light/base, 28/28 Spokes, 15x110mm/12x148mm, Tubeless Ready |
| Kummid | Schwalbe Rocket Ron, Evo, SuperRace, Kevlar, 2.25 |
| Sadul | ACID Venec Lite |
| Sadulapoststik | CUBE Prolight, 27.2mm |
| Lisad | Schwalbe Aerothan™ Inner Tubes |
| Värv | teamline |
| Kaal | 10,8 kg |
| Tootekood | 152900 |