| Raam | Aluminium Lite, AMF, Tapered Headtube, BSA BB, Dirt Jump Optimized, Pumptrack Optimized, Adjustable Dropouts |
|---|---|
| Suurus | 24″ |
| Kahvel | RST Snyper 24″, 100mm |
| Pidurid | Shimano BR-MT200, Hydr. Disc Brake (160/160) |
| Keskjooks | Prowheel, 68mm BSA |
| Vändad | CUBE AR SLT, 30T, 130mm |
| Kett | KMC Z1 |
| Kaelakausid | VP Integrated, Top 1 1/8″, Bottom 1 1/2″ |
| Lenksupikendus | CUBE Performance Stem Pro, 31.8mm |
| Lenks | SDG Slater JR, 660mm |
| Käepidemed | SDG Slater JR |
| Jooksud | ACID Pro 25, 32/32 Spokes, QR/135mm Singlespeed 15T, Bolt-Axle, Tubeless Ready |
| Kummid | Schwalbe Billy Bonkers, 24 x 2.0″ |
| Sadul | CUBE Kid |
| Sadulapoststik | CUBE Performance Post, 30.9mm |
| Värv | hazeblue´n´reflex |
| Kaal | 9,9 kg |
| Tootekood | 852300 |
| Srp* | 1199 EUR |