| Raam | Aluminium Lite, AMF, Double Butted, Internal Cable Routing, Flat Mount Brake, SIC Mount, FM Kickstand Mount |
|---|---|
| Suurus | Suurused Split: 27.5: XS, S // 29: M, L, XL |
| Kahvel | SR Suntour XCE, 100mm |
| Pidurid | Shimano BR-MT200/UR300, Hydr, Disc Brake, PM/FM (160/160) |
| Tagavahetaja | Shimano RD-TX800, 8-Speed |
| Lingid | Shimano SL-M315, Rapidfire-Plus |
| Esivahetaja | Shimano FD-M315, Top Swing, 31.8mm Clamp |
| Keskjooks | Thun Paso-ML, 73mm BSA |
| Vändad | Shimano FC-M315, 36x22T, 170mm |
| Kassett | Shimano CS-HG200, 12-32T |
| Kett | KMC Z8.3 |
| Kaelakausid | CUBE FPH863, Semi-Integrated |
| Lenksupikendus | CUBE Performance Stem, 31.8mm |
| Lenks | CUBE Rise Trail Bar, 680mm |
| Käepidemed | ACID Icon |
| Pöiad | ACID EX25, 32H, Disc, Tubeless Ready |
| Esirumm | Shimano DH-3D32, Hub Dynamo, QR |
| Tagarumm | ACID Alloy Light, QR, 6-Bolt |
| Kummid | CUBE MTB, 2.25 |
| Sadul | ACID Venec Lite |
| Sadulapoststik | CUBE Performance Post, 27.2mm |
| Pedaalid | CUBE PP MTB |
| Front light | CUBE Shiny 50 |
| Rear light | ACID Mudguard Rear Light PRO-D, 6V, AC |
| Kickstand | ACID FM Pure Kickstand |
| Mudguards | ACID 65 |
| Kell | ACID |
| Carrier | ACID Semi-Integrated Carrier, ACID RILink Adapter Compatible and Rail |
| Värv | lightpurple´n´chrome |
| Kaal | 17,3 kg |
| Tootekood | 140170 |