| Raam | Aluminium Superlite, Urban, Double Butted |
|---|---|
| Suurus | Classic: 46cm, 50cm, 54cm, 58cm, 62cm |
| Rigid Kahvel | Aluminium Rigid Kahvel |
| Pidurid | Shimano BR-MT200, Hydr. Disc Brake (180/160) |
| Lingid | Shimano Alfine SL-S7000 |
| Keskjooks | Thun Zumba |
| Vändad | Gates S150 CDN, 46T, 45.5mm Beltline |
| Hammasratas | Gates CDC, 45.5mm Beltline, 22T |
| Hammasrihm | Gates CDX, 113T |
| Kaelakausid | VP Semi-Integrated, Top 1/18″, Bottom 1 1/8″, Sealed Bearing |
| Lenksupikendus | CUBE Performance Stem SLX, 31.8mm |
| Lenks | CUBE Flat Race Bar, 660mm |
| Käepidemed | ACID Travel |
| Pöiad | ACID EX25, 32H, Disc, Tubeless Ready |
| Esirumm | ACID PL-8, Hub Dynamo, QR, Centerlock |
| Tagarumm | Shimano Alfine SG-S700, 8-Speed |
| Kummid | Schwalbe Green Marathon, 37-622 |
| Sadul | ACID Nuance Lite |
| Sadulapoststik | CUBE Performance Post, 27.2mm |
| Pedaalid | CUBE PP MTB |
| Front light | ACID Pro D-100 |
| Rear light | ACID Mudguard Rear Light PRO-D, 6V, AC |
| Kickstand | CUBEstand CMPT |
| Mudguards | ACID 45 BB-Mount |
| Kell | Knog Oi |
| Carrier | ACID Semi-Integrated Carrier, ACID RILink Adapter Compatible |
| Värv | grey´n´chrome |
| Kaal | 14,7 kg |
| Tootekood | 156251 |