| Raam | Aluminium Lite, AMF, Double Butted, Internal Cable Routing, Tapered Head Tube, Flat Mount Brake, SIC Mount, FM Kickstand Mount |
|---|---|
| Suurus | Suurused Split: 27.5: XS, S // 29: M, L, XL, XXL |
| Kahvel | SR Suntour X1-32, Air,15x110mm, 100mm, RL |
| Pidurid | Shimano BR-MT200/UR300, Hydr, Disc Brake, PM/FM (180/160) |
| Tagavahetaja | Shimano XT RD-M8100-SGS, ShadowPlus, 12-Speed |
| Lingid | Shimano Deore SL-M6100, Rapidfire-Plus |
| Keskjooks | Prowheel BSA PW-MB68 |
| Vändad | ACID MTB Pro, 32T |
| Kassett | Shimano Deore CS-M6100, 10-51T |
| Kett | KMC X12 |
| Kaelakausid | CUBE FPH868, Semi-Integrated |
| Lenksupikendus | CUBE Performance Stem SLX, FPI-Link, 31.8mm |
| Lenks | CUBE Rise Trail Bar, 680mm |
| Käepidemed | ACID Icon |
| Pöiad | ACID EX25, 32H, Disc, Tubeless Ready |
| Esirumm | Shimano HB-TC500, Boost, Centerlock |
| Tagarumm | Shimano FH-QC500-MS, QR, Centerlock |
| Kummid | Schwalbe Smart Sam, 2.25 |
| Sadul | ACID Venec Lite |
| Sadulapoststik | CUBE Performance Post, 27.2mm |
| Pedaalid | ACID PP MTB |
| Värv | electricblue´n´blue |
| Kaal | 14,6 kg |
| Tootekood | 142110 |