| Raam | Aluminium Lite, AMF, Double Butted, Internal Cable Routing, Tapered Head Tube, Flat Mount Brake, SIC Mount, FM Kickstand Mount |
|---|---|
| Suurus | Suurused Split: 27.5: XS, S // 29: M, L, XL, XXL |
| Kahvel | RockShox Judy Silver TK AIR, 100mm, PopLoc |
| Pidurid | Shimano BR-MT200/UR300, Hydr, Disc Brake, PM/FM (160/180) |
| Tagavahetaja | Sram SX Eagle™, 12-Speed |
| Lingid | Sram SX Eagle™ Trigger |
| Keskjooks | Sram Power Spline, 73mm BSA |
| Vändad | Sram SX Eagle™ Powerspline, 32T |
| Kassett | Sram PG-1210 Eagle™, 11-50T |
| Kett | Sram SX Eagle™ |
| Kaelakausid | CUBE FPH868, Semi-Integrated |
| Lenksupikendus | CUBE Performance Stem SLX, FPI-Link, 31.8mm |
| Lenks | CUBE Rise Trail Bar, 680mm |
| Käepidemed | ACID Icon |
| Pöiad | ACID EX25, 32H, Disc, Tubeless Ready |
| Esirumm | Shimano HB-QC300, QR, Centerlock |
| Tagarumm | Shimano FH-QC300-HM, QR, Centerlock |
| Kummid | Schwalbe Smart Sam, 2.25 |
| Sadul | ACID Venec Lite |
| Sadulapoststik | CUBE Performance Post, 27.2mm |
| Pedaalid | ACID PP MTB |
| Värv | purplegalaxy´n´black |
| Kaal | 14,2 kg |
| Tootekood | 142220 |