| Raam | HPC Carbon Monocoque Advanced Twin Mold Technology, Aluminum 6061 T6 Rear Triangle, ATG, ETC 4-Link, ISCG Mount, Boost 148, AXH |
|---|---|
| Suurus | XS, S |
| Kahvel | Marzocchi Bomber Z2, Sweep Adjust, 150mm |
| Tagumine amort | Marzocchi Bomber AIR 185×52.5mm |
| Tagumine amort hardware | Top: 54mm Trunnion Mount, Bottom: 22.2x8mm |
| Pidurid | Magura MT Thirty, Hydr. Disc Brake (180/203) |
| Tagavahetaja | Shimano Deore RD-M6100-SGS, ShadowPlus, 12-Speed |
| Lingid | Shimano Deore SL-M6100, Rapidfire-Plus |
| Keskjooks | Shimano BB-MT500PA, 92mm Pressfit |
| Vändad | Shimano FC-MT511, 32T, Boost |
| Kassett | Shimano Deore CS-M6100, 10-51T |
| Kett | Shimano CN-M6100 |
| Kaelakausid | VP Integrated, Top 1 1/8″, Bottom 1 1/2″ |
| Lenksupikendus | Newmen Evolution SL 318.4, 31.8mm |
| Lenks | CUBE Rise Trail Bar, 760mm |
| Käepidemed | ACID Disrupt, Soft Compound |
| Jooksud | Newmen Performance 30 base, 27.5″, 28H |
| Kummid | Schwalbe Nobby Nic, Super Ground, Addix Speedgrip, Kevlar, 2.4 |
| Sadul | ACID Venec Lite |
| Sadulapoststik | CUBE Dropper Post, Lenks Lever, Internal Cable Routing, 31.6mm |
| Värv | dustyolive´n´gold |
| Kaal | 14,0 kg |
| Tootekood | 852700 |
| Srp* | 2599 EUR |