| Raam | C:68X® Monocoque Advanced Twin Mold Technology, Boost 12x148mm, Full Internal Cable Routing, Dropper Post ready, UDH™ |
|---|---|
| Suurus | 29: S, M, L, XL |
| Kahvel | RockShox SID SL Ultimate, Tapered, 15x110mm, 100mm, OneLoc |
| Pidurid | Magura MT8 Pro PM, Hydr. Disc Brake (180/160) |
| Tagavahetaja | Sram X0 Eagle AXS™ Transmission, 12-Speed, Electronic Shifting System |
| Lingid | Sram AXS™ Pod Ultimate Controller |
| Keskjooks | Sram DUB MTB, 92mm Pressfit |
| Vändad | Sram XX SL Eagle™ Transmission DUB, 34T |
| Kassett | Sram XS-1295, 10-52T |
| Kett | Sram X0 Eagle™ Transmission |
| Kaelakausid | ACROS AZF-675, ICR (Integrated Cable Routing), Top Zero-Stack 1 1/2″ (ZS 56mm), Bottom Zero-Stack 1 1/2″ (ZS 56mm), Fiber Inserts for Angle Adjustment |
| Integrated bar/ stem | CUBE Phenix Carbon Cockpit System |
| Käepidemed | ACID React Pro |
| Jooksud | Newmen Phase 30 light/light, 28/28 Spokes, 15x110mm/12x148mm, Tubeless Ready |
| Esiratas | Schwalbe Racing Ray, Super Race, Addix Speed, Kevlar, 2.35 |
| Tagaratas | Schwalbe Racing Ralph, Super Race, Addix Speed, Kevlar, 2.35 |
| Sadul | ACID Nuance SLT X, Carbon |
| Sadulapoststik | Newmen Advanced Custom, Carbon, 27.2mm |
| Lisad | Schwalbe Aerothan™ Inner Tubes w/ ClikValve |
| Värv | chromeblue´n´liquidblue |
| Kaal | 9,1 kg |
| Tootekood | 145600 |