| Raam | Aluminium 6061 T6 Superlite, Gravel Comfort Geometry, Flat Mount Disc, Fender & Rack Option, 12x142mm, AXH |
|---|---|
| Suurus | 27.5″: XXS |
| Kahvel | CUBE Nuroad Flat Mount Disc, Full Carbon, 1 1/8″ – 1 1/4″ Tapered, Fender & Lowrider Mounts, QR |
| Shift/ brake levers | Microshift Sword SB-G7000 |
| Pidurid | Tektro MD-C510, Flat Mount (160/160) |
| Tagavahetaja | Microshift Sword RD-G7005M, 10-Speed |
| Keskjooks | Shimano BB-RS500PB, Pressfit |
| Vändad | ACID Gravel Pro, 40T |
| Kassett | Microshift CS-H104, 11-48T |
| Kett | KMC X10 |
| Kaelakausid | VP Z-t, Top Zero-Stack 1 1/8″ (OD 44mm), Bottom Integrated 1 1/4″ |
| Lenksupikendus | CUBE Performance Stem, 31.8mm |
| Lenks | CUBE Gravel Race Bar |
| Lenks tape | ACID Bartape CC 3.0 |
| Jooksud | ACID Pro OR 2.3, 28/28 Spokes, 12x100mm/12x142mm, Tubeless Ready |
| Kummid | Schwalbe G-One Allround, Kevlar, 40-584 |
| Sadul | ACID Venec Lite |
| Sadulapoststik | CUBE Performance Post, 27.2mm |
| Värv | tealgrey´n´teal |
| Kaal | 10,1 kg |
| Tootekood | 152850 |