| Raam | Aluminium Superlite Trekking Sport, Flat Mount Disc, 12x142mm, AXH |
|---|---|
| Suurus | Trapeze: 47cm, 50cm, 53cm |
| Kahvel | CUBE TS Disc, Full Carbon, Taper, Flat Mount, 12x100mm |
| Pidurid | Tektro HD-R280, Hydr. Disc, Flat Mount (160/160) |
| Tagavahetaja | Shimano Cues RD-U6020-SGS, 10-Speed |
| Lingid | Shimano Cues SL-U6000, Rapidfire-Plus |
| Esivahetaja | Shimano Cues FD-U6010, Top Swing, 31.8mm |
| Keskjooks | Shimano BB-MT500PA, 92mm Pressfit |
| Vändad | Shimano Cues FC-U6030-2, 46x32T |
| Kassett | Shimano Cues CS-LG400, 11-39T |
| Kett | KMC xGlide |
| Kaelakausid | VP Z-t, Top Zero-Stack 1 1/8″ (OD 44mm), Bottom Integrated 1 1/4″ |
| Lenksupikendus | CUBE Performance Stem SLX, 31.8mm |
| Lenks | CUBE Flat Race Bar, 660mm |
| Käepidemed | ACID Travel |
| Jooksud | CUBE RA 2.3 Aero Disc |
| Kummid | Schwalbe G-One R Pro, Evolution, V-Guard, 40-622 |
| Sadul | ACID Nuance Lite |
| Sadulapoststik | CUBE Performance Post, 27.2mm |
| Pedaalid | ACID PP Trekking |
| Värv | amber´n´black |
| Kaal | 10,9 kg |
| Tootekood | 156301 |