| Raam | C:62® Monocoque Advanced Twin Mold Technology, PressFit BB, Internal Cable Routing |
|---|---|
| Suurus | 24″ |
| Rigid Kahvel | CUBE Carbon, 1 1/8″, Internal Cable Routing, Flat Mount Disc, 12x100mm |
| Pidurid | Magura MT8 Pro, Flat Mount, Hydr. Disc Brake (140/140) |
| Tagavahetaja | Sram GX, 11-Speed |
| Lingid | Sram GX Trigger |
| Vändad | AR CUBE SL DMA 30T, 130mm |
| Kassett | e*thirteen XCX Plus, 9-34T |
| Kett | KMC X11 |
| Kaelakausid | Acros AzX/AiX, block lock, Top: semi 1 1/8″, Bottom: 1 1/8″ |
| Lenksupikendus | AR CUBE Aluminium Lite |
| Lenks | AR CUBE Aluminium, 580mm, 25.4 |
| Käepidemed | Natural Fit Kids Grip, Ø 19mm |
| Jooksud | Newmen Evolution X.A.25, 24/24 Spokes, Tubeless Ready |
| Kummid | Schwalbe Rocket Ron Kevlar, 2.1 |
| Sadul | CUBE Kid |
| Sadulapoststik | Newmen Advanced, Carbon, 27.2mm |
| Värv | carbon´n´blue´n´red |
| Kaal | 6,7 kg |
| Tootekood | 722850 |
| Srp* | 2399 EUR |