| Raam | Aluminium Superlite, Urban 29, Taper, Double Butted |
|---|---|
| Suurus | Classic: 46cm, 50cm, 54cm, 58m, 62cm |
| Kahvel | CUBE TK Disc, C:62® Full Carbon, Taper, Flat Mount, 12x100mm |
| Pidurid | Shimano BR-MT200/UR300, Hydr. Disc Brake, PM/FM (160/180) |
| Lingid | Shimano Alfine SL-S503 |
| Vändad | Gates S150 CDN, 46T, 45.5mm Beltline |
| Hammasratas | Gates Rear Hammasratas CDC, 45.5mm Beltline, 22T |
| Hammasrihm | Gates CDN, 120T |
| Kaelakausid | ACROS AZF-1035, ICR (Integrated Cable Routing), Top Zero-Stack 1 1/2 (ZS 56mm), Botttom Zero-Stack 1 1/2 |
| Lenksupikendus | CUBE Performance Stem SLX, FPI-Link, 31.8mm |
| Lenks | CUBE Flat Race Bar, 660mm |
| Käepidemed | ACID Travel |
| Pöiad | ACID EX25, 32H, Disc, Tubeless Ready |
| Esirumm | ACID Aluminium Disc Centerlock, 28h |
| Tagarumm | Shimano Nexus SG-C6001-8D, 8-Speed |
| Kummid | Schwalbe Road Cruiser Plus, ActiveL, 55-622 |
| Sadul | ACID Nuance Lite |
| Sadulapoststik | CUBE Performance Post, 27.2mm |
| Pedaalid | ACID PP Trekking |
| Kell | Reich Cycle Kells Ringsound |
| Värv | oatgrey´n´grey |
| Kaal | 13,3 kg |
| Tootekood | 155300 |