| Raam | C:68X® Monocoque Advanced Twin Mold Technology, FSP 4-Link, Boost 148, UDH™ |
|---|---|
| Suurus | 29: S, M, L, XL |
| Kahvel | Fox 34 SC Float Performance, 2-Position Remote, Tapered, 15x110mm, 110mm |
| Tagumine amort | Fox Float SL Performance Elite, 190x40mm, 2-Position Remote |
| Tagumine amort hardware | Front: 26x8mm, Rear: 30x8mm |
| Pidurid | Shimano XT BR-M8100, Hydr. Disc Brake (180/160) |
| Tagavahetaja | Shimano XT RD-M8100-SGS, ShadowPlus, 12-Speed |
| Lingid | Shimano XT SL-M8100-IR, Direct Attach |
| Keskjooks | Shimano BB-MT500PA, 92mm Pressfit |
| Vändad | Shimano XT FC-M8100, 32T, Boost |
| Kassett | Shimano SLX CS-M7100, 10-51T |
| Kett | Shimano CN-M6100 |
| Kaelakausid | ACROS Integrated, Top 1 1/8″, Bottom 1 1/2″, Fiber Inserts for Angle Adjustment |
| Lenksupikendus | Newmen Evolution SL 318.2, 31.8mm |
| Lenks | Newmen Advanced 318.0, Carbon, 740mm |
| Käepidemed | ACID Disrupt, Soft Compound |
| Jooksud | Newmen Beskar 30 light/light, 28/28 Spokes, 15x110mm/12x148mm, Tubeless Ready |
| Esiratas | Schwalbe Racing Ray, Super Race, Addix Speed, Kevlar, 2.35 |
| Tagaratas | Schwalbe Racing Ralph, Super Race, Addix Speed, Kevlar, 2.35 |
| Sadul | ACID Nuance SLT X Carbon |
| Sadulapoststik | Fox Transfer Performance Elite 30.9mm |
| Värv | blackline |
| Kaal | 11,5 kg |
| Tootekood | 833100 |
| Srp* | 5699 EUR |