| Raam | C:68X® Monocoque Advanced Twin Mold Technology, FSP 4-Link, Boost 148, UDH™ |
|---|---|
| Suurus | 29: S, M, L, XL |
| Kahvel | Fox 34 SC Float Factory GRIP SL, Open/Medium/Firm Mode, Tapered, 15x110mm, 120mm |
| Tagumine amort | Fox Float Factory, 190×42.5mm, Open/Firm Mode |
| Tagumine amort hardware | Front: 26x8mm, Rear: 30x8mm |
| Pidurid | Shimano XT BR-M8120/BR-M8100, Hydr. Disc Brake (180/180) |
| Tagavahetaja | Sram GX Eagle AXS™ Transmission, 12-Speed, Electronic Shifting System |
| Lingid | Sram AXS™ Pod Controller |
| Keskjooks | Sram DUB MTB Wide, 92mm Pressfit |
| Vändad | Sram X0 Eagle™ Transmission, 32T |
| Kassett | Sram XS-1270, 10-52T |
| Kett | Sram GX Eagle™ Transmission |
| Kaelakausid | ACROS Integrated, Top 1 1/8″, Bottom 1 1/2″, Fiber Inserts for Angle Adjustment |
| Lenksupikendus | Newmen Evolution 318.4, 31.8mm |
| Lenks | Newmen Evolution SL 318.25, 760mm |
| Käepidemed | ACID Disrupt, Soft Compound |
| Jooksud | Newmen Beskar 30 light/base, 28/28 Spokes, 15x110mm/12x148mm, Tubeless Ready |
| Kummid | Maxxis Forekaster, MaxxTerra/EXO, Tubeless Ready, 2.4 WT |
| Sadul | ACID Nuance Lite |
| Sadulapoststik | Fox Transfer Factory 30.9mm, Kashima Coated |
| Lisad | Schwalbe Aerothan™ Inner Tubes |
| Värv | dustyolive´n´gold |
| Kaal | 12,4 kg |
| Tootekood | 834200 |
| Srp* | 6399 EUR |