| Raam | Aluminium Lite, AMF, Double Butted, Internal Cable Routing, Tapered Head Tube, Flat Mount Brake, SIC Mount, FM Kickstand Mount |
|---|---|
| Suurus | Suurused Split: 27.5: XS, S // 29: M, L, XL, XXL |
| Kahvel | SR Suntour XCM Disc, 100mm, Remote Lockout |
| Pidurid | Shimano BR-MT200/UR300, Hydr, Disc Brake, PM/FM (160/160) |
| Tagavahetaja | Shimano Deore RD-M6100-SGS, ShadowPlus, 12-Speed |
| Lingid | Shimano Deore SL-M6100-R, Rapidfire Plus |
| Keskjooks | Prowheel BSA PW-MB68 |
| Vändad | ACID MTB Alloy 32T |
| Kassett | Shimano Deore CS-M6100, 10-51T |
| Kett | KMC X12 |
| Kaelakausid | CUBE FPH868, Semi-Integrated |
| Lenksupikendus | CUBE Performance Stem SLX, FPI-Link, 31.8mm |
| Lenks | CUBE Rise Trail Bar, 680mm |
| Käepidemed | ACID Icon |
| Pöiad | ACID EX25, 32H, Disc, Tubeless Ready |
| Esirumm | Shimano DH-3D37, Hub Dynamo, QR, Centerlock |
| Tagarumm | Shimano FH-QC500-MS, QR, Centerlock |
| Kummid | Schwalbe Smart Sam, Active, 2.25 |
| Sadul | ACID Venec Lite |
| Sadulapoststik | CUBE Performance Post, 27.2mm |
| Pedaalid | CUBE PP MTB |
| Front light | CUBE Shiny 50 |
| Rear light | ACID Mudguard Rear Light PRO-D, 6V, AC |
| Kickstand | ACID FM Pure Kickstand |
| Mudguards | ACID 65 |
| Kell | Easy Kell |
| Carrier | ACID Semi-Integrated Carrier, ACID RILink Adapter Compatible and Rail |
| Värv | blushrose´n´black |
| Kaal | 16,9 kg |
| Tootekood | 141270 |